Sérvia e Montenegro, Bota Sot, Albanês

[ad_1]

Drejtuesit e Barcelonës do të bëjnë një përpjekje të fundit për ta bindur që të qëndrojë, por Xavi e ka ndarë mendjen për t’u larguar në fundin e sezonit.

Trajneri spanjoll lajmëroi kohë më parë mbylljen e aventurës si trajner i skuadrës së zemrës në verë.

Dhe ashtu do të ndodhë, edhe pse dikush në klub ende mendon se mund ta bindë të heqë dorë nga vendimi për t’u larguar dhe të qëndrojë.

Ish-kapiteni i katalanasve, në rolin e trajnerit të parë prej 6 nëntorit të vitit 2021, i ka të qarta idetë e së ardhmes.

Shtypi iberik jep dy mundësi. E para quhet Ajax, me Xavin që pritet të marrë drejtimin e “Harkëtarëve” holandezë. Të cilët po kalojnë momente tepër të vështira.

Por nuk përjashtohet as fakti që 44-vjeçari mund të vendosë të pushojë një vit. Për të karikuar bateritë dhe për t’u rinisur më pas në një aventurë ndryshe.

Ish-mesfushori i madh shijoi çdo trofe si futbollist me Barcelonën e tij të dashur, ndërkohë që si trajner ka fituar një titull (2023) dhe një Superkupë Spanje (2023).[ad_2]

Source link

Notícias

Indonésia, Republika, Indonésio

[ad_1] REPUBLIKA.CO.ID, JAKARTA — Direktur Jenderal Bea dan Cukai Kementerian Keuangan Askolani buka suara soal tingginya sanksi administrasi barang impor. Dia menjelaskan besaran sanksi administrasi

Indonésia, Indo Pos, Indonésio

[ad_1] Harianjogja.com, DEPOK—Ombudsman Republik Indonesia (ORI) DIY meminta masyarakat untuk melapor jika menemui tiang-tiang kabel yang tampak semrawut. Laporan-laporan yang datang dari masyarakat ini akan

Hong Kong, South China Morning Post, Inglês

[ad_1] Hong Kong authorities will step up enforcement on illegal ride-hailing services and rogue taxi drivers over the coming Labour Day “golden week” holiday, while

Tailândia, Business Day News, Tailandês

[ad_1] มูลนิธิสุญญตาวิหารเผยหลักสูตรการดับทุกข์สำหรับผู้บริหารระดับสูงรุ่นแรก มีผู้สนใจในช่วงสองอย่างล้นหลาม รองประธานมูลนิธิฯเผยมีทั้งอดีตรัฐมนตรี อดีต สว. และอดีตปลัดกระทรวง สนใจ ชี้หลักสูตรนี้เหมาะกับโลกในยุคปัจจุบัน นายสมชาย เลิศด้วยลาภ รองประธานมูลนิธิสุญญตาวิหาร เปิดเผยว่าด้วยสถานการณ์ปัจจุบันสิ่งที่เกิดขึ้นทั้งในประเทศไทยและในโลก ทั้งปัญหาสังคม ปัญหาเศรษฐกิจ ปัญหาทุกอย่างอีกมากมายที่เกิดขึ้น สำหรับผู้บริหารจะมีการรับรู้และรับผิดชอบมากกว่าบุคคลทั่วไป ทั้งผู้บริหารหน่วยงานภาครัฐ และผู้บริหารหน่วยงานภาคเอกชน โดยทุกข์ที่เกิดขึ้นนั้น เกิดเพราะความรับผิดชอบที่มีต่อตัวเอง หน่วยงานและสังคม รวมถึงประเทศการเป็นทุกข์สำหรับผู้บริหารแล้ว มักจะไม่สามารถบอกหรือปรึกษาใครได้ เพราะความน่าเชื่อถือและความคาดหวังของคนในองค์กร