Lituânia, 15 Minuciu, Lituano

[ad_1]

Kaip skelbiama Kauno apylinkės teismo pranešimu spaudai, bylos duomenimis, 2023 m. vasario 20 d. kaltinamasis Tomas Jakutis, būdamas degalinėje, tyčia vieną kartą sudavė 1975 metais gimusiam A.Ulvidui.

Dėl incidento metu patirtų sužalojimų nukentėjusiajam buvo konstatuotas nesunkus sveikatos sutrikdymas. Įvykio liudininkų teigimu, A.Ulvido veidu sruvo kraujas.

Kaltinamasis savo kaltę teisme pripažino, teigė, kad dėl jos gailisi ir nesutiko su kaltinamojo pareikštu 10 tūkst. eurų ieškiniu.

Teismo vertinimu, T.Jakučio kaltė, padarius Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalyje numatytą nusikalstamą veiką – nesunkų sveikatos sutrikdymą, visiškai įrodyta baudžiamojoje byloje surinktų ir teisme ištirtų įrodymų visumos.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad asmuo padarė vieną tyčinį nesunkų nusikaltimą, nusikalstamais veiksmais buvo nesunkiai sužalotas žmogus, kaltinamojo padaryta nusikalstama veika buvo spontaniška, panaudotas smurtas nebuvo intensyvus – suduotas vienas smūgis.

Teismo nuosprendyje konstatuota: „Pažymėtina ir tai, kad T.J. atlikti nusikalstami veiksmai neiššaukė sunkių pasekmių, o nukentėjusiojo elgesys buvo provokuojantis. Taigi, atsižvelgiant į visas išdėstytas aplinkybes, kaltinamajam tikslinga skirti sankcijoje numatytą bausmę – laisvės apribojimą be intensyvios priežiūros“.

Nukentėjusysis buvo pateikęs ieškinį dėl 99,54 eurų turtinės ir 10 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo ir prašė priteisti jo patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Teismas, išnagrinėjęs visus nukentėjusiojo parodymus, padarė išvadą, kad prašoma priteisti neturtinė žala yra per didelė, neatitinka teisingumo ir protingumo kriterijų. Neturtinės žalos nukentėjusiajam priteisimas negali tapti asmens pasipelnymo šaltiniu.

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmų nuosprendžiu T.Jakučiui skirta 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmė be intensyvios priežiūros, vietoj jos paskiriant įpareigojimą per 4 mėnesius neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Kaltinamasis taip pat įpareigotas per 3 mėnesius sudalyvauti elgesio pataisos programoje.

Prie šio nuosprendžio pridėta ir kaltinamojo neatlikta Kauno apylinkės teismo 2019 m. paskirta bausmė – 1600 eurų bauda.

A.Ulvido civilinis ieškinys tenkintas iš dalies – nukentėjusiajam priteista 27,54 eurų turtinė ir 1000 eurų neturtinė žala. Advokato atstovavimo išlaidos taip pat priteistos iš dalies.

Nuosprendis nėra įsiteisėjęs ir per 20 dienų gali būti skundžiamas.[ad_2]

Source link

Notícias

Indonésia, Republika, Indonésio

[ad_1] REPUBLIKA.CO.ID, JAKARTA — Direktur Jenderal Bea dan Cukai Kementerian Keuangan Askolani buka suara soal tingginya sanksi administrasi barang impor. Dia menjelaskan besaran sanksi administrasi

Indonésia, Indo Pos, Indonésio

[ad_1] Harianjogja.com, DEPOK—Ombudsman Republik Indonesia (ORI) DIY meminta masyarakat untuk melapor jika menemui tiang-tiang kabel yang tampak semrawut. Laporan-laporan yang datang dari masyarakat ini akan

Hong Kong, South China Morning Post, Inglês

[ad_1] Hong Kong authorities will step up enforcement on illegal ride-hailing services and rogue taxi drivers over the coming Labour Day “golden week” holiday, while

Tailândia, Business Day News, Tailandês

[ad_1] มูลนิธิสุญญตาวิหารเผยหลักสูตรการดับทุกข์สำหรับผู้บริหารระดับสูงรุ่นแรก มีผู้สนใจในช่วงสองอย่างล้นหลาม รองประธานมูลนิธิฯเผยมีทั้งอดีตรัฐมนตรี อดีต สว. และอดีตปลัดกระทรวง สนใจ ชี้หลักสูตรนี้เหมาะกับโลกในยุคปัจจุบัน นายสมชาย เลิศด้วยลาภ รองประธานมูลนิธิสุญญตาวิหาร เปิดเผยว่าด้วยสถานการณ์ปัจจุบันสิ่งที่เกิดขึ้นทั้งในประเทศไทยและในโลก ทั้งปัญหาสังคม ปัญหาเศรษฐกิจ ปัญหาทุกอย่างอีกมากมายที่เกิดขึ้น สำหรับผู้บริหารจะมีการรับรู้และรับผิดชอบมากกว่าบุคคลทั่วไป ทั้งผู้บริหารหน่วยงานภาครัฐ และผู้บริหารหน่วยงานภาคเอกชน โดยทุกข์ที่เกิดขึ้นนั้น เกิดเพราะความรับผิดชอบที่มีต่อตัวเอง หน่วยงานและสังคม รวมถึงประเทศการเป็นทุกข์สำหรับผู้บริหารแล้ว มักจะไม่สามารถบอกหรือปรึกษาใครได้ เพราะความน่าเชื่อถือและความคาดหวังของคนในองค์กร